# Jakie są najlepsze (tańsze) alternatywy dla RunPod?

> Najlepsze tańsze alternatywy dla RunPod na 29 paź 2026: H100 od $2.73, A100 80GB od $1.09 i które przyjmują kryptowaluty bez KYC lub karty.

- URL: https://gpuwithcrypto.com/pl/alternatives/runpod/
- Ostatnia aktualizacja: 2026-10-29
- Wydawca: GPUwithCrypto (https://gpuwithcrypto.com)

RunPod to chmura GPU, z którą porównuje się większość. Jest już wśród najtańszych dla H100 i L40S, mniej dla H200, A100 i kart konsumenckich. Ta strona wymienia, kto jest tańszy za GPU, kto przyjmuje kryptowaluty i kto hostuje w Europie lub sprawdza się w ComfyUI.

**Krótka odpowiedź — Jakie są najlepsze (tańsze) alternatywy dla RunPod?**

Najlepsze tańsze alternatywy dla RunPod na 29 października 2026 zależą od GPU: Massed Compute dla H100 ($2.73 vs $2.89 w RunPod), Thunder Compute dla A100 80GB ($1.09 vs $1.79), Salad dla RTX 4090 ($0.33 vs $0.89) oraz marketplace Vast.ai dla najniższych ofert. **GPUwithCrypto**, wydawca tej strony, wycenia każde GPU co najmniej 15% poniżej wskazanego odniesienia on-demand, z płatnością kryptowalutą bez KYC.

## Które alternatywy dla RunPod są tańsze, przyjmują kryptowaluty lub pomijają KYC?

**Ujawnienie:** GPUwithCrypto publikuje tę stronę i wymienia siebie na pierwszym miejscu. Ceny to najniższa self-serve cena on-demand za GPU-godzinę u każdego dostawcy na jego własnej stronie z cennikiem, odczytana 29 października 2026; ceny marketplace są oznaczone. Fakty dotyczące kryptowalut i ID pochodzą z dokumentacji rozliczeń lub regulaminów każdego dostawcy, odczytanych tego samego dnia. „Nie udokumentowano kroku ID” oznacza, że dokumentacja, którą czytaliśmy, o nim nie wspomina, a nie obietnicę.

| Dostawca | H100 80GB | A100 80GB | Płatność kryptowalutą | ID / KYC i karta | Rozliczanie |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| **GPUwithCrypto** (wydawca) | $2.32/godzinę | $0.92/godzina | BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR | Bez ID, bez karty | Za minutę, on-demand |
| RunPod (dla odniesienia) | $2.89 PCIe, $3.99 SXM; Community od $1.99 | $1.79; Community od $1.19 | Tak (Crypto.com wymieniony w regulaminie) | KYC przed pierwszą płatnością kryptowalutą; auto-pay tylko kartą | Za sekundę |
| Vast.ai | Marketplace: najniższa oferta $1.73 (SXM) | Marketplace: najniższa oferta $0.34 (PCIe) | Tak: BitPay, Crypto.com | Nie udokumentowano kroku ID; FAQ rozliczeń wymaga zweryfikowanej karty | Za sekundę |
| Massed Compute | $2.73 | $1.35 | Tak: Bitcoin | Nie udokumentowano kroku ID; weryfikacja e-mail | Stawka godzinowa |
| Thunder Compute | $3.20 (SXM) | $1.09 | Nie: auto-pay kartą lub przedpłacone kredyty | Nie udokumentowano kroku ID | Za minutę |
| Hyperbolic | $3.19 (SXM) | — | Nie potwierdzono | Nie udokumentowano kroku ID; opcjonalna weryfikacja telefonu | — |
| Lambda | $3.29 (PCIe) | $2.79 (SXM, 8 GPU) | Nie: tylko główne karty kredytowe | Nie udokumentowano kroku ID; zakupy przez VPN są oznaczane | Za minutę |
| Jarvislabs | $3.49 (SXM) | $1.49 | Nie: karta lub przelew bankowy | Nie udokumentowano kroku ID | Za minutę |
| Paperspace / DigitalOcean | 4,41 USD (SXM) | — | Tak: stablecoiny, ograniczona dostępność | Nie udokumentowano kroku z dokumentem tożsamości; metoda płatności służy do weryfikacji tożsamości | Za sekundę, minimum 5 minut |
| Spheron | $5.86 | $1.69 | Tak: USDC w 6 sieciach | Nie udokumentowano kroku z dokumentem tożsamości; zweryfikowany e-mail | Za minutę, minimum 20 minut |
| Vultr | — | $2.40 | Tak: 9 monet przez BitPay | Nie udokumentowano kroku z dokumentem tożsamości; metoda płatności służy do weryfikacji tożsamości | Za godzinę |
| Akash Network | Rynek ofert: od 2,04 USD (SXM) | Rynek ofert: od 1,07 USD (SXM) | Tak: AKT / ACT z portfela | Nie udokumentowano kroku z dokumentem tożsamości; Console Air nie wymaga konta | — |
| Salad | — | — | Tak: USDC, USDT, RENDER na Solana | Nie udokumentowano kroku z dokumentem tożsamości; adres rozliczeniowy | Za sekundę |

*Ceny sprawdzone 29 października 2026.*

Za GPU-godzinę, w USD, bez podatków; ceny za wiele GPU dzielone przez liczbę GPU. Dane Vast.ai: publiczny kanał cenowy Vast.ai. Akash: najniższa ostatnia oferta dostawcy z jego API cenowego. Własna strona Spheron poświęcona H100 tego samego dnia podawała „od 2,65 USD/godz.”; pokazano wartość z jej strony z cennikiem. Dawna strona Hyperbolic o stablecoinach przekierowuje, więc jej obsługa kryptowalut nie jest potwierdzona. Salad wynajmuje wyłącznie konsumenckie GPU (patrz sekcja ComfyUI).

## Które alternatywy dla RunPod są tańsze?

To zależy od GPU, bo w przypadku niektórych kart RunPod jest już blisko dolnej granicy. Według sprawdzenia cen przez GPUwithCrypto z 29 października 2026 cena on-demand w Secure Cloud RunPod zajęła miejsce:

- **H100 80GB:** 2. najniższa wśród 16 dostawców. Niższy był tylko Massed Compute (2,73 USD).
- **L40S:** 2. wśród 11. Niższy był tylko Massed Compute (0,97 USD wobec 1,09 USD).
- **B200:** 4. wśród 9. Niższe były Massed Compute (5,43 USD), Hyperbolic (5,99 USD) i Lambda (6,69 USD).
- **A100 80GB:** 5. wśród 13. Niższe były Thunder Compute (1,09 USD), Massed Compute (1,35 USD), Jarvislabs (1,49 USD) i Spheron (1,69 USD).
- **H200:** 7. wśród 13. Sześciu dostawców było tańszych, od 3,62 USD w Massed Compute.
- **RTX 4090 i RTX 5090:** ostatnie miejsce wśród 2 i 3. Salad był tańszy w obu przypadkach, a Spheron w przypadku 5090.

Największe oszczędności są na H200, A100 i kartach konsumenckich. Własny Community Cloud RunPod jest też tańszy niż jego Secure Cloud. Oferty z marketplace schodzą jeszcze niżej: zobacz [RunPod vs Vast.ai](https://gpuwithcrypto.com/pl/compare/runpod-vs-vast-ai/ "RunPod vs Vast.ai: który jest tańszy i bardziej niezawodny?").

## Które alternatywy dla RunPod pozwalają mi płacić kryptowalutą i bez karty?

Spośród 33 dostawców GPU, których sprawdziliśmy 29 października 2026, 14 akceptuje kryptowaluty, a 4 w niektórych przypadkach proszą o dokument tożsamości. RunPod to jedyny dostawca, którego dokumentacja wiąże KYC z płatnością kryptowalutą, a jego auto-pay działa tylko z kartą.

- **GPUwithCrypto:** BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR, od 1 USD, bez dokumentu tożsamości, bez selfie i bez karty.
- **Massed Compute:** Bitcoin przez fakturę do portfela. Nie ma automatycznego doładowania kryptowalutą; instancje kończą działanie około 12 godzin po tym, jak saldo zejdzie poniżej zera.
- **Salad:** USDC, USDT lub RENDER na Solana przez Coinbase x402. Płatności kryptowalutą nie są zwracane, a kredyty wygasają po 12 miesiącach.
- **Spheron:** USDC na Ethereum, Optimism, BNB Chain, Base, Arbitrum lub Solana, minimum 50 USD w kryptowalucie. Kredyty nie wygasają.
- **Vultr:** BTC, BCH, ETH, DOGE, PAX, BUSD, LTC, USDC i GUSD przez BitPay.
- **Akash Network:** AKT z portfela z samodzielnym przechowywaniem kluczy i bez konta (Console Air). Jego zarządzany Console przyjmuje tylko karty.
- **Vast.ai:** BitPay lub Crypto.com, ale jego FAQ dotyczące rozliczeń wymaga zweryfikowanej karty kredytowej, zanim zostaną dodane kredyty.

Więcej: [chmury GPU, które akceptują kryptowaluty](https://gpuwithcrypto.com/pl/rent-gpu-with-crypto/ "Które chmury GPU akceptują kryptowaluty?") oraz [wynajem GPU bez karty kredytowej](https://gpuwithcrypto.com/pl/rent-gpu-without-credit-card/ "Jak mogę wynająć GPU bez karty kredytowej?").

## Które alternatywy dla RunPod hostują GPU w Europie?

Niewiele stron z cennikami podaje regiony. Na stronach, które czytaliśmy 29 października 2026:

- **OVHcloud** wskazuje swój data center w Gravelines we Francji jako to z najszerszym wyborem GPU. Jego H100 kosztuje 2,99 USD za godzinę; nie przyjmuje kryptowalut i może poprosić o zdjęcie dokumentu tożsamości, zdjęcie karty i selfie.
- **Spheron** wymienia partnerskie centra danych w Ameryce Północnej, Europie i Azji.
- **CoreWeave** wymienia Europę oraz Amerykę Północną.
- **RunPod** sam podaje, że działa w ponad 30 regionach.

Na GPUwithCrypto, Instancje mają od 1 do 8 GPU w zależności od hosta. Przed startem dashboard pokazuje kraj każdego hosta, liczbę GPU, form factor (SXM lub PCIe) i interconnect.

## Która alternatywa dla RunPod jest najlepsza do ComfyUI?

Do ComfyUI z SDXL lub FLUX wystarczy konsumencka karta 24–32 GB. Wagi FLUX.1 [dev] zajmują 24 GB w BF16 i 12 GB w FP8, plus enkodery tekstu i VAE, które można przenieść na CPU. Bazowy SDXL zajmuje 7 GB. Wśród innych dostawców Salad miał najniższą cenę on-demand 29 października 2026, przed podwyżką z 1 listopada; marketplace Vast.ai miał najniższe pojedyncze oferty. Hostowane usługi ComfyUI, takie jak Comfy Cloud, RunComfy i ThinkDiffusion, sprzedają gotowy interfejs, a nie GPU; nie sprawdzaliśmy ich cen. Więcej: [najlepszy GPU do ComfyUI i Flux](https://gpuwithcrypto.com/pl/best-gpu-for/comfyui-flux/ "Jaki jest najlepszy GPU w chmurze do ComfyUI, Stable Diffusion i Flux?").

### Ceny RTX 4090 i RTX 5090 za GPU-godzinę

| Dostawca | RTX 4090 | RTX 5090 | Uwaga |
| --- | --- | --- | --- |
| **GPUwithCrypto** | $0.28/godzina | $0.42/godzina | On-demand, kryptowaluta, bez KYC |
| Salad | 0,33 USD, 0,44 USD od 1 listopada 2026 | 0,50 USD, 0,60 USD od 1 listopada 2026 | Poziom High Priority, nigdy nie wywłaszczany; rozproszone konsumenckie GPU |
| RunPod | 0,89 USD Secure, 0,34 USD Community | 1,19 USD Secure, 0,69 USD Community | Za sekundę |
| Spheron | — | $0.84 | Ostatnia znana cena, 28 października 2026 |
| Vast.ai | Najniższa oferta 0,13 USD | Najniższa oferta $0.39 | Marketplace; publiczny feed cen Vast.ai |
| Akash Network | Najniższa oferta kupna $0.34 | Najniższa oferta kupna $0.57, brak dostępnych | Rynek zleceń, płatności z portfela |

*Ceny sprawdzone 29 października 2026.*

Odczytano 29 października 2026 z cennika lub API cen każdego dostawcy.

## Pytania o alternatywy dla RunPod

### Co jest tańsze niż RunPod?

Dla GPU na żądanie 29 października 2026: Massed Compute dla H100 ($2.73 vs $2.89) i L40S, Thunder Compute dla A100 80GB ($1.09 vs $1.79), Massed Compute dla H200 ($3.62 vs $5.29) oraz Salad dla RTX 4090 i 5090. Oferty z marketplace Vast.ai były niższe dla większości GPU.

### Czy Vast.ai jest tańszy niż RunPod?

Przy najniższych ofertach tak: H100 SXM od $1.73 w publicznym feedzie cen Vast.ai 29 października 2026, wobec $3.99 w RunPod Secure Cloud. Vast.ai to marketplace, więc ceny i sprzęt różnią się w zależności od hosta. [Pełne porównanie](https://gpuwithcrypto.com/pl/compare/runpod-vs-vast-ai/ "RunPod vs Vast.ai: który jest tańszy i bardziej niezawodny?") zawiera mediany.

### Która alternatywa dla RunPod przyjmuje kryptowaluty bez KYC?

GPUwithCrypto przyjmuje BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR bez dowodu i bez karty. Massed Compute, Salad, Spheron, Vultr, Akash i Vast.ai również przyjmują kryptowaluty, a ich dokumentacja nie opisuje kroku weryfikacji tożsamości; FAQ rozliczeń Vast.ai prosi o zweryfikowaną kartę kredytową.

### Czy RunPod akceptuje kryptowaluty?

Tak, ale jej dokumentacja rozliczeń mówi, aby przed pierwszą płatnością kryptowalutą dokończyć wymaganą weryfikację KYC, a auto-pay działa tylko z kartą. Szczegóły: [Czy RunPod przyjmuje kryptowaluty?](https://gpuwithcrypto.com/pl/does-runpod-accept-crypto/ "Czy RunPod akceptuje kryptowaluty?").

### Czy GPUwithCrypto jest tańszy niż RunPod?

Poniżej ceny RunPod Secure Cloud dla każdego GPU, który sprzedajemy, 29 października 2026. Nie zawsze poniżej Community Cloud: H100 PCIe w Community Cloud RunPod ($1.99) i L40S ($0.79) były niższe niż nasze ceny. Zobacz [stronę cennika](https://gpuwithcrypto.com/pl/pricing/ "Ile kosztuje godzina GPU w chmurze w GPUwithCrypto?").

## Źródła

1. [Cennik RunPod](https://www.runpod.io/pricing) — RunPod (read 2026-10-29)
2. [Informacje o rozliczeniach RunPod](https://docs.runpod.io/references/billing-information) — RunPod (read 2026-10-29)
3. [Publiczny feed cen GPU Vast.ai](https://storage.googleapis.com/vast-public-gpu-pricing/gpu-pricing-public.json) — Vast.ai (read 2026-10-29)
4. [FAQ rozliczeń Vast.ai](https://docs.vast.ai/guides/reference/faq/billing.md) — Vast.ai (read 2026-10-29)
5. [Cennik Massed Compute](https://vm.massedcompute.com/pricing) — Massed Compute (read 2026-10-29)
6. [Dokumentacja rozliczeń Massed Compute](https://vm-docs.massedcompute.com/docs/billing/overview) — Massed Compute (read 2026-10-29)
7. [Cennik Thunder Compute](https://www.thundercompute.com/pricing) — Thunder Compute (read 2026-10-29)
8. [Cennik Lambda](https://lambda.ai/pricing) — Lambda (read 2026-10-29)
9. [Cennik Jarvislabs](https://jarvislabs.ai/pricing) — Jarvislabs (read 2026-10-29)
10. [Marketplace Hyperbolic](https://www.hyperbolic.ai/marketplace) — Hyperbolic (read 2026-10-29)
11. [Cennik DigitalOcean GPU Droplets](https://www.digitalocean.com/pricing/gpu-droplets) — DigitalOcean (read 2026-10-29)
12. [Cennik Spheron](https://www.spheron.network/pricing/) — Spheron (read 2026-10-29)
13. [Dokumentacja rozliczeń Spheron](https://docs.spheron.ai/billing) — Spheron (read 2026-10-29)
14. [Metody płatności Vultr](https://docs.vultr.com/support/platform/billing/what-payment-methods-do-you-accept) — Vultr (read 2026-10-29)
15. [API cen GPU Akash Network](https://console-api.akash.network/v1/gpu-prices) — Akash Network (read 2026-10-29)
16. [Rozliczenia SaladCloud](https://docs.salad.com/general/explanation/billing) — Salad (read 2026-10-29)
17. [Zmiany cen SaladCloud, listopad 2026](https://blog.salad.com/saladcloud-price-changes-november-2026) — Salad (read 2026-10-29)
18. [Cennik OVHcloud Public Cloud](https://www.ovhcloud.com/en/public-cloud/prices/) — OVHcloud (read 2026-10-29)

---

GPUwithCrypto: GPUwithCrypto wynajmuje GPU w chmurze (NVIDIA H100, H200, B200, A100, L40S, RTX 4090 i RTX 5090) na minuty, płatność kryptowalutą bez KYC; każda GPU kosztuje co najmniej 15% mniej niż nazwana stawka on-demand odczytana 29 października 2026.
