# RTX 4090'ı saatlik kiralamak ne kadar?

> RTX 4090'ı saatlik kiralamak ne kadar? 29 Eki 2026'da on-demand 0,33 $ ile 0,89 $ arası, Salad 1 Kas'ta 0,44 $'a çıkıyor. Kripto ile, KYC yok.

- URL: https://gpuwithcrypto.com/tr/gpu-prices/rtx-4090/
- Son güncelleme: 2026-10-29
- Yayıncı: GPUwithCrypto (https://gpuwithcrypto.com)

Bulduğumuz on-demand RTX 4090 fiyatları, daha ucuz pazar yeri ve kesilebilir (interruptible) teklifler, Salad'ın 1 Kasım fiyat artışı ve 24 GB'a neyin sığdığı.

Kimlik yok, kart yok: kripto ile bakiye yükle, yükleme onaylanır onaylanmaz bir RTX 4090 başlat.

**Kısa yanıt — RTX 4090'ı saatlik kiralamak ne kadar?**

29 Ekim 2026 itibarıyla, on-demand bir NVIDIA RTX 4090 kiralamak Salad'da saatlik 0,33 $, RunPod'da 0,89 $ tutuyor. Güncel self-serve on-demand fiyatı olan tek iki sağlayıcı bunlar. Salad'ın fiyatı 1 Kasım'da 0,44 $'a çıkıyor. **GPUwithCrypto** üzerinde bir RTX 4090 $0.28/saat tutuyor, dakika başına faturalandırılıyor ve KYC olmadan kripto ile ödeniyor.

## RTX 4090 her sağlayıcıda saatlik ne kadar?

GPUwithCrypto'nin 29 Ekim 2026 tarihli fiyat kontrolüne göre, fiyatını aldığımız 24 sağlayıcıdan yalnızca 2'si güncel self-serve on-demand RTX 4090 listeliyor. RunPod'un Secure Cloud fiyatı, Salad'ın High Priority fiyatının 2,7 katı. Geri kalanı pazar yeri ve kesilebilir teklifler dolduruyor.

| Sağlayıcı | Yapılandırma | Talep üzerine $/GPU-saat | Spot / pazar yeri $/GPU-saat | Faturalandırma artışı | Kripto kabul eder | ID / KYC |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| **GPUwithCrypto** | RTX 4090 24GB, tam GPU'lar | **$0.28** | — (yalnızca talep üzerine) | Dakika başına | Evet | Hayır |
| Salad | RTX 4090, High Priority katmanı, dağıtık tüketici GPU'ları | 31 Eki'ye kadar 0,33 $; 1 Kas'tan itibaren 0,44 $ | 0,16 $ (Batch önceliği, en çok kesilebilir) | Saniye başına | Evet (Solana üzerinde USDC, USDT, RENDER) | Belgelenmiş değil |
| RunPod | RTX 4090, 1 GPU, Secure Cloud | $0.89 | $0.34 (Community Cloud) | Saniye başına | Evet | İlk kripto ödemesinden önce KYC |
| Spheron | RTX 4090 | Hariç tutuldu: $0.72, 'son bilinen 17 Eylül' olarak işaretli | — | Dakika başına, 20 dakika minimum | Evet (USDC) | Belgelenmiş değil |
| Vast.ai | RTX 4090, marketplace | — | $0.13 (Vast.ai'nin herkese açık fiyat akışı, kiralanabilir en ucuz teklif) | Saniye başına | Evet (BitPay, Crypto.com) | Belgelenmiş değil |
| Akash Network | RTX 4090, merkeziyetsiz marketplace | — | $0.34 (son sağlayıcı teklifleri) | — | Evet (AKT, ACT) | Belgelenmiş değil |
| TensorDock | RTX 4090, marketplace | — | $0.35 'tipik' (sayfa 24 Temmuz 2024 tarihli; sayılmadı) | Saniye başına | Bilinmiyor | Belgelenmiş değil |
| Shadeform | RTX 4090, 8 GPU, diğer cloud'lardan yeniden satış | — | Mevcut değil | — | Evet (Stripe'a göre USDC) | Belgelenmiş değil |

*Fiyatlar 29 Ekim 2026 tarihinde kontrol edildi.*

GPU-saat başına USD, vergiler hariç. Salad'ın rakamları 26 Ekim 2026 tarihli resmi fiyat değişikliği gönderisinden geliyor; salad.com/pricing ise 1 Kasım fiyatlarını zaten gösteriyor. RunPod'un Community Cloud'u topluluk tarafından barındırılıyor. 'Belgelenmemiş' ifadesi, okuduğumuz resmi sayfalarda kimlik adımı olmadığı anlamına geliyor.

## 1 Kasım 2026'da ne değişiyor?

Salad'ın High Priority RTX 4090 fiyatı saat başına $0.33'ten $0.44'e çıkıyor; bu, 26 Ekim 2026 tarihli fiyat değişikliği gönderisinde duyurulan %33'lük bir artış. High Priority, Salad'ın hiçbir zaman kesintiye uğratılmayan katmanı ve referans fiyatımızı belirledi.

Fiyatımız $0.33 rakamından hesaplandığı için Salad'ın yeni tarifesinin altında kalıyor. Salad'ın daha ucuz katmanları duruyor: 1 Kasım'dan itibaren Medium $0.347, Low $0.253 ve Batch $0.160. Bu katmanlar kesintiye uğratılabilir.

## Marketplace'teki RTX 4090'lar neden bizimkinden daha ucuz?

Çünkü çoğu, bağımsız barındırıcıların makinelerinde, barındırıcıların belirlediği fiyatlarla çalışıyor ve birçoğu yarıda kesilebiliyor. 29 Ekim 2026'da Vast.ai'nin herkese açık fiyat akışı, $0.13'ten başlayan ve medyanı $0.49 olan 562 kiralanabilir RTX 4090 teklifi listeledi. Salad'ın en çok kesintiye uğratılabilen katmanı olan Batch ise $0.16'ydı.

İkisi de bizim $0.28 altındaydı. Yeniden başlatılabilen görsel partileri ve LoRA çalıştırmaları için uygundurlar. Durmaması gereken bir ComfyUI sunucusu veya eğitim çalıştırması için on-demand fiyatları karşılaştırın. Instance'lar on-demand'dır, spot değil: bakiyeniz yettiği sürece kimse GPU'nuzu geri alamaz ve instance siz durdurana kadar çalışır. [spot GPU rehberi](https://gpuwithcrypto.com/tr/what-is/spot-gpu/ "Spot GPU nedir ve değer mi?") bu ödünleşimi açıklıyor.

## Bir RTX 4090 günlük, haftalık veya aylık ne kadar tutar?

Bir GPU için fiyatımız, Salad'ın High Priority fiyatı 1 Kasım 2026 öncesi ve sonrası, ve 29 Ekim medyanı.

| Dönem | GPU-saat | GPUwithCrypto | Salad 31 Ekim'e kadar ($0.33) | Salad 1 Kasım'dan itibaren ($0.44) | Diğerlerinde medyan ($0.61) |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| 1 saat | 1 | **$0.28** | $0.33 | $0.44 | $0.61 |
| 1 gün | 24 | **$6.72** | $7.92 | $10.56 | $14.64 |
| 1 hafta | 168 | **$47.04** | $55.44 | $73.92 | $102.48 |
| 30 gün | 720 | **$201.60** | $237.60 | $316.80 | $439.20 |

*Fiyatlar 29 Ekim 2026 tarihinde kontrol edildi.*

Gün, hafta ve ay fiyatlarımız 24, 168 ve 720 GPU-saat dilimlerine denk gelir ve kullanılmayan GPU-saatler hiçbir zaman sona ermez. Salad kredileri, faturalandırma belgelerine göre satın alımdan 12 ay sonra sona erer.

## RTX 4090'ın özellikleri neler?

| Özellik | Değer |
| --- | --- |
| Mimari | Ada Lovelace, PCIe Gen4 masaüstü kartı |
| Bellek | 24 GB GDDR6X |
| Bellek bant genişliği | 1.008 GB/s |
| FP8 Tensor (FP32 accumulate) | 330,3 TFLOPS dense, seyreltik (sparsity) ile 660,6 |
| FP16 / BF16 Tensor (FP32 accumulate) | 165,2 TFLOPS dense, seyreltik (sparsity) ile 330,4 |
| FP32 | 82.6 TFLOPS |
| NVLink | Hayır |
| Toplam grafik gücü | 450 W |
| Pazarlama diliyle 'AI TOPS' | 1.321: FP16 accumulate ile seyreltik FP8; dense veri merkezi rakamlarıyla karşılaştırılamaz |

## Tek bir RTX 4090'a ne sığar?

Çıkarım için ağırlıklar × 1,2 (EleutherAI'nin pratik kuralı) kullanılarak, yaygın açık modeller için gereken bellek. Görsel işlem hatları ayrıca metin kodlayıcıları ve bir VAE yükler. [VRAM rehberi](https://gpuwithcrypto.com/tr/how-much-vram-do-i-need/ "Bir LLM'i çalıştırmak veya fine-tune etmek için ne kadar VRAM gerekli?") formülleri içeriyor.

| Model ve iş | Gereken bellek | Tek RTX 4090 24GB? |
| --- | --- | --- |
| Llama 3.1 8B çıkarım, BF16 | ≈ 19,2 GB | Evet |
| Mistral 7B çıkarım, BF16 | ≈ 17,5 GB | Evet |
| Llama 3.1 8B LoRA ince ayarı | ≈ 19,2 GB | Evet |
| Llama 3.1 8B QLoRA fine-tune | ≈ 6 GB | Evet |
| SDXL 1.0 base, FP16 ağırlıklar | 7 GB | Evet |
| FLUX.1 [dev] transformer, FP8 ağırlıklar | 12 GB, artı metin kodlayıcıları ve VAE | Evet |
| FLUX.1 [dev] transformer, BF16 ağırlıkları | 24 GB | Sınırda: yalnızca ağırlıklar kartı dolduruyor |
| FLUX.1 [dev] LoRA eğitimi, BF16 temel | ≈ 28,8 GB | Hayır; QLoRA (≈ 9 GB) sığar |
| Llama 3.1 70B çıkarımı, 4-bit | ≈ 42 GB | Hayır |

## GPUwithCrypto üzerinde bir RTX 4090 ne kadar?

$0.28/saat, belirtilen talep üzerine referans fiyatının en az %15 altında: $0.33 tarihinde okunan Salad, 29 Ekim 2026. Her GPU için en ucuz olduğumuzu iddia etmiyoruz; spot ve pazaryeri teklifleri (Vast.ai) daha düşük olabilir. Instances, çalıştıkları sürece saatlik ücret üzerinden dakika başına faturalandırılır ve o GPU için satın aldığınız GPU-saatlerden düşülür. Bir instance durdurulduğunda ücretlendirme anında durur. GPU-saatler tek bir GPU modeli için 10, 24, 168 veya 720 saatlik bloklar halinde, aynı saatlik ücretle satılır; o GPU'nun instance'ları bunlardan dakika başına çeker ve kullanılmayan saatler hiçbir zaman sona ermez.

| Plan | Miktar | Fiyat | Birim fiyat |
| --- | --- | --- | --- |
| Deneyin | 10 GPU-saati | $2,80 | $0,28/hour |
| Gün | 24 GPU-saati | $6,72 | $0,28/hour |
| Hafta | 168 GPU-saati | $47,04 | $0,28/hour |
| Ay | 720 GPU-saati | $201,60 | $0,28/hour |

Her planda: Tam GPU'lar, asla paylaşılmaz · Root SSH, CUDA ve PyTorch hazır · Dakika başına faturalandırılır · Kullanılmayan saatler asla sona ermez

**Ödeme yapmadan önce**

- Minimum yükleme $1. Bir kez kripto ile bakiye yükleyin, ardından bakiyenizden istediğiniz planı satın alın.
- Bakiyenizdeki kredi süresi dolmaz ve herhangi bir GPU için GPU-saat blokları satın alır. Yalnızca minimuma ulaşmak için yapılan bir yüklemede, harcanmayan kısım ödeme tarihinden itibaren 30 gün içinde talep üzerine USDT veya USDC olarak geri gelir. Bakiyenin geri kalanı, yasa gerektirmedikçe ödenmez.
- Ödemeniz blokzincirde kontrol edildiğinde bakiyenize aktarılır. Tipik ağ onay süresi: BTC ≈ 20 dk · USDT TRC-20 ≈ 1 dk · USDT ERC-20 ≈ 5 dk · USDC ERC-20 ≈ 5 dk · ETH ≈ 5 dk · SOL ≈ 1 dk · LTC ≈ 15 dk · XMR ≈ 20 dk

## RTX 4090 kiralama soruları

### En ucuz RTX 4090 bulut hangisi?

Hiç preempt edilmeyen talep üzerine RTX 4090'lar arasında, 29 Ekim 2026 itibarıyla en düşük liste fiyatı Salad'ın High Priority katmanında $0.33 idi ve 1 Kasım'da $0.44 oluyor. GPUwithCrypto'in $0.28/saat fiyatı o referansın en az %15 altında. Pazaryeri teklifleri daha da düşüyor: Vast.ai'nin herkese açık fiyat akışı $0.13'ten başlıyordu.

### Bir RTX 4090 ayda ne kadar?

GPUwithCrypto üzerinde 720 GPU-saati $201.60 tutuyor. Salad'ın 1 Kasım 2026'dan itibaren geçerli High Priority fiyatıyla aynı ay $316.80, 29 Ekim medyanıyla $439.20.

### RTX 4090, Flux ve ComfyUI için yeterli mi?

Çıkarım için, FP8 ağırlıklarla evet: FLUX.1 [dev] FP8'de 12 GB, BF16'da 24 GB tutuyor. BF16'da LoRA eğitimi yaklaşık 28.8 GB gerektiriyor, bu yüzden QLoRA ya da 32 GB'lık bir RTX 5090 kullanın. [ComfyUI ve Flux için en iyi GPU](https://gpuwithcrypto.com/tr/best-gpu-for/comfyui-flux/ "ComfyUI, Stable Diffusion ve Flux için en iyi bulut GPU hangisi?") sayfasına bakın.

### RTX 4090 mı RTX 5090 mı: hangisini kiralamalıyım?

RTX 5090, 24 GB'a karşı 32 GB ve 1,008 GB/s'ye karşı 1,792 GB/s bant genişliğine sahip. GPUwithCrypto üzerinde $0.28/saat fiyatına karşı $0.42/saat tutuyor. 24 GB yetmediğinde onu seçin. Fiyatlar [RTX 5090 sayfasında](https://gpuwithcrypto.com/tr/gpu-prices/rtx-5090/ "Bulutta bir RTX 5090 kiralamak ne kadar?").

### RTX 4090'ı kripto ile kiralayabilir miyim?

Evet. GPUwithCrypto, kimlik ve kart olmadan BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR kabul ediyor. Salad, Solana üzerinde USDC, USDT ve RENDER kabul ediyor; Vast.ai BitPay ve Crypto.com kullanıyor; RunPod ise ilk kripto ödemesinden önce KYC istiyor.

## Kaynaklar

1. [SaladCloud fiyat değişiklikleri, Kasım 2026](https://blog.salad.com/saladcloud-price-changes-november-2026) — Salad (read 2026-10-29)
2. [SaladCloud — Faturalama](https://docs.salad.com/general/explanation/billing) — Salad (read 2026-10-29)
3. [Runpod — Fiyatlandırma](https://www.runpod.io/pricing) — RunPod (read 2026-10-29)
4. [Runpod — Faturalama bilgileri](https://docs.runpod.io/references/billing-information) — RunPod (read 2026-10-29)
5. [Spheron — Fiyatlandırma](https://www.spheron.network/pricing/) — Spheron (read 2026-10-29)
6. [Vast.ai herkese açık GPU fiyat akışı](https://storage.googleapis.com/vast-public-gpu-pricing/gpu-pricing-public.json) — Vast.ai (read 2026-10-29)
7. [Akash Network — GPU fiyatları API](https://console-api.akash.network/v1/gpu-prices) — Akash Network (read 2026-10-29)
8. [TensorDock — Bulut GPU'lar](https://www.tensordock.com/cloud-gpus.html) — TensorDock (read 2026-10-29)
9. [Shadeform — Instance types API](https://api.shadeform.ai/v1/instances/types) — Shadeform (read 2026-10-29)
10. [NVIDIA GeForce RTX 4090](https://www.nvidia.com/en-us/geforce/graphics-cards/40-series/rtx-4090/) — NVIDIA (read 2026-10-29)
11. [NVIDIA Ada GPU mimarisi teknik incelemesi](https://images.nvidia.com/aem-dam/Solutions/geforce/ada/nvidia-ada-gpu-architecture.pdf) — NVIDIA (read 2026-10-29)
12. [FLUX.1 [dev] model kartı](https://huggingface.co/black-forest-labs/FLUX.1-dev) — Black Forest Labs (read 2026-10-29)
13. [Transformer Math 101](https://blog.eleuther.ai/transformer-math/) — EleutherAI (read 2026-10-29)

---

GPUwithCrypto: GPUwithCrypto, bulut GPU'ları (NVIDIA H100, H200, B200, A100, L40S, RTX 4090 ve RTX 5090) dakikasına göre, KYC olmadan kripto ile ödeme alarak kiralar; her GPU, 29 Ekim 2026 tarihinde okunan adı belirtilmiş bir on-demand referans fiyatın en az %15 altında fiyatlandırılır.
