# L40S vs A100 для інференсу та файнтюнінгу: що мені орендувати?

> L40S vs A100 для інференсу: 48 ГБ з FP8 проти 80 ГБ з більшою пропускною здатністю та NVLink. Характеристики, розміщення моделей і ціни в криптовалюті.

- URL: https://gpuwithcrypto.com/uk/compare/l40s-vs-a100/
- Останнє оновлення: 2026-10-29
- Видавець: GPUwithCrypto (https://gpuwithcrypto.com)

L40S — це новіша карта Ada Lovelace з FP8 та 48 ГБ GDDR6. A100 80GB — старіша карта Ampere з 80 ГБ HBM2e, значно більшою пропускною здатністю та NVLink. Їхні найнижчі ціни за запитом 29 жовтня 2026 року відрізнялися лише на 12%, тож правильний вибір залежить від завдання.

**Коротка відповідь — L40S vs A100 для інференсу та файнтюнінгу?**

**L40S vs A100 для інференсу та файнтюнінгу:** обирайте L40S для FP8-інференсу та генерації зображень чи відео на моделях, що вміщуються в 48 ГБ. Обирайте A100 80GB для файнтюнінгу, моделей від 48 до 80 ГБ і багатогокартних завдань: у неї є NVLink і до 2,4 раза більша пропускна здатність. Станом на 29 жовтня 2026 року **GPUwithCrypto** орендує L40S за $0.82/година, а A100 80GB за $0.92/година, з оплатою в криптовалюті без KYC.

## Як порівнюються характеристики L40S і A100?

Офіційні дані NVIDIA, прочитані 29 жовтня 2026 року. NVIDIA вказує для цих карт як щільні (dense), так і розріджені (sparse) значення Tensor; у таблиці наведено **щільні** пікові TFLOPS. Пікові показники — це не бенчмарки.

| Характеристика | L40S | A100 80GB SXM | A100 80GB PCIe |
| --- | --- | --- | --- |
| Архітектура | Ada Lovelace | Ampere | Ampere |
| Пам'ять | 48 GB GDDR6 | 80 GB HBM2e | 80 GB HBM2e |
| Пропускна здатність пам'яті | 864 ГБ/с | 2,039 GB/s | 1,935 GB/s |
| FP16 / BF16 Tensor, dense | 362,05 TFLOPS | 312 TFLOPS | 312 TFLOPS |
| FP8 Tensor, dense | 733 TFLOPS | N/A | N/A |
| NVLink | Ні | 600 GB/s | 600 GB/s (міст на 2 GPU) |
| PCIe | Gen4 x16 | Gen4 | Gen4 |
| Максимальна потужність | 350 W | 400 W | 300 W |
| Запуск | 2023 | 2020 | 2021 |

Розріджені показники: L40S — 733 TFLOPS BF16 і 1 466 TFLOPS FP8; A100 — 624 TFLOPS BF16. NVIDIA зазначає, що FP8 недоступний на Ampere. На сторінці L40S вказано «NVLink Support: No».

## Чи швидший L40S за A100?

За обчисленнями — трохи: у L40S 362,05 щільних BF16 TFLOPS проти 312 (у 1,16 раза), плюс FP8 на 733 TFLOPS, якого немає в A100. За пам'яттю — ні: A100 80GB SXM видає 2 039 ГБ/с, що в 2,36 раза більше за 864 ГБ/с у L40S (у 2,24 раза для A100 PCIe). Це пікові показники NVIDIA, а не бенчмарки.

- **Потокове декодування LLM токен за токеном** залежить переважно від пропускної здатності, де лідирує A100.
- **Дифузія зображень і відео** та prefill із великими батчами вимагають багато обчислень, що сприяє вищому піку та FP8 у L40S.
- **Багатогокартна робота** сприяє A100. У L40S немає NVLink, тож її GPU спілкуються через PCIe Gen4.

Інстанси мають від 1 до 8 GPU залежно від хоста. Перед стартом дашборд показує країну кожного хоста, кількість GPU, форм-фактор (SXM або PCIe) та інтерконект.

## Які моделі вміщуються в 48 ГБ, а яким потрібно 80 ГБ?

Практичне правило для інференсу: **пам'ять ≈ параметри (у мільярдах) × байтів на параметр × 1,2**, де 2 байти для BF16, 1 для FP8 і 0,5 для 4-біт (EleutherAI). Планування LoRA = 2 байти на параметр × 1,2. QLoRA ≈ 0,75 ГБ на мільярд параметрів. Формула та більше моделей: [посібник з VRAM](https://gpuwithcrypto.com/uk/how-much-vram-do-i-need/ "Скільки VRAM потрібно, щоб запустити або донавчити LLM?").

| Модель і завдання | Потрібна пам'ять | L40S 48GB | A100 80GB |
| --- | --- | --- | --- |
| Mistral 7B, інференс BF16 | 17.5 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 8B, інференс BF16 | 19.2 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 8B, файнтюнінг LoRA | 19.2 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| FLUX.1 [dev], ваги BF16 | 24 ГБ + текстові енкодери | 1 GPU | 1 GPU |
| FLUX.1 [dev], файнтюнінг LoRA | 28.8 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 70B, 4-bit інференс | 42 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| Qwen2.5 72B, 4-біт інференс | 43.6 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 70B, fine-tune QLoRA | 52.5 GB | 2 GPU (на межі для 1) | **1 GPU** |
| Llama 3.1 70B, інференс FP8 | 84 GB | 2 GPU, без NVLink | 2 GPU, без прискорення FP8 |
| Llama 3.1 70B, файнтюнінг LoRA | 168 GB | 4 GPU | 3 GPU |

Наївне вміщення = кількість карт, сумарна пам'ять яких вміщає оцінку; воно ігнорує накладні витрати на кілька GPU та пам'ять, зарезервовану драйвером. Автори QLoRA повідомляють про файнтюнінг моделі 65B на одному GPU з 48 ГБ, звідси «на межі». FLUX.1 також завантажує T5-XXL, CLIP-L і VAE, які можна вивантажити на CPU між кроками.

## Скільки коштують L40S і A100 за годину?

За GPU-годину, USD. «Lowest» і «median» — це self-serve on-demand прайс-листи з перевірки цін GPUwithCrypto від 29 жовтня 2026 року; spot- і marketplace-ціни виключено. Vast.ai — це marketplace, показаний окремо. Усі GPU: [ціни](https://gpuwithcrypto.com/uk/pricing/ "Скільки коштує хмарний GPU за годину в GPUwithCrypto?").

| GPU | GPUwithCrypto | Найнижча on-demand ціна в інших | Медіанна on-demand | Перевірено провайдерів | Найнижча пропозиція Vast.ai |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| [L40S 48GB](https://gpuwithcrypto.com/uk/gpu-prices/l40s/ "Скільки коштує L40S за годину?") | **$0.82/година** | $0,97 (Massed Compute) | $1.67 | 11 | $0.33 |
| [A100 80GB](https://gpuwithcrypto.com/uk/gpu-prices/a100/ "Скільки коштує A100 за годину?") | **$0.92/година** | $1.09 (Thunder Compute) | $2.23 | 13 | $0.48 (SXM), $0.34 (PCIe) |

*Ціни перевірено 29 жовтня 2026 р..*

За найнижчими цінами A100 80GB коштує на 12% більше за годину, ніж L40S; за медіаною — приблизно на третину більше. Дані Vast.ai: публічний прайс-фід Vast.ai, найдешевша доступна для оренди пропозиція на 29 жовтня 2026 року. Без податків.

## Що дешевше за ГБ VRAM і за TFLOPS?

A100 дешевша за ГБ, L40S — за TFLOPS. Згідно з перевіркою цін GPUwithCrypto від 29 жовтня 2026 року, розраховано як погодинна ціна ÷ ГБ пам'яті:

- **A100 80GB:** 1,36 цента за ГБ-годину за найнижчою ціною за запитом ($1,09 ÷ 80), 2,79 цента за медіаною ($2,23 ÷ 80).
- **L40S 48GB:** 2,02 цента за ГБ-годину за найнижчою ціною ($0,97 ÷ 48), 3,48 цента за медіаною ($1,67 ÷ 48).

ГБ пам'яті A100 дешевший на 33% за годину за найнижчими цінами і на 20% за медіаною. У GPUwithCrypto те саме ділення дає $0.012 і $0.017.

На долар за найнижчими цінами L40S дає на 30% більше пікових BF16-обчислень (373 проти 286 TFLOPS на $/годину) і 756 FP8 TFLOPS на $/годину. A100 SXM дає у 2,1 раза більшу пропускну здатність на долар (1 871 проти 891 ГБ/с на $/годину).

## Скільки коштує одне завдання на L40S проти A100?

**Розрахункові приклади (припущення, а не бенчмарки):**

1. **Обслуговування Llama 3.1 8B протягом місяця (720 годин).** Вона вміщується на одній карті будь-якого типу. L40S — дешевший вибір, якщо її пропускної здатності достатньо для вашого трафіку.
2. **Файнтюнінг QLoRA для Llama 3.1 70B, запланований на 24 години.** Потрібно близько 52,5 ГБ: одна A100 або дві L40S. За припущення однакових 24 годин для обох конфігурацій A100 коштує на 44% менше за найнижчими цінами і на 33% менше за медіаною.

### Вартість двох завдань

| Цінова база | Обслуговування 8B, 720 год: L40S | Обслуговування 8B, 720 год: A100 | QLoRA 70B, 24 год: 2 × L40S | QLoRA 70B, 24 год: 1 × A100 |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| GPUwithCrypto | $590.40 | $662.40 | 2 × $19.68 | $22.08 |
| Найнижча on-demand ціна в інших | $698.40 | $784.80 | $46.56 | $26.16 |
| Медіанна on-demand | $1,202.40 | $1,605.60 | $80.16 | $53.52 |

*Ціни перевірено 29 жовтня 2026 р..*

Години — це припущення. Лише час GPU.

## Що орендувати для inference, а що для fine-tuning?

**Для inference** орендуйте L40S, коли модель вміщується в 48 GB із запасом для KV cache: моделі 7B–8B у BF16, моделі 70B у 4-bit, а також генерація зображень і відео з FLUX або SDXL. FP8-чекпойнти працюють на його FP8 Tensor Cores. Орендуйте A100 80GB, коли моделі потрібно 48–80 GB, коли довгі контексти або великі батчі заповнюють кеш, або коли швидкість декодування обмежена пропускною здатністю.

**Для fine-tuning** A100 80GB — безпечніший вибір за замовчуванням. QLoRA на моделі 70B вміщується на одній карті, а NVLink на 600 GB/s допомагає при запуску на кількох GPU. LoRA на моделях 7B–8B і FLUX LoRA вміщуються на будь-якій із цих карт.

Докладніше: [найкраща GPU для LLM inference](https://gpuwithcrypto.com/uk/best-gpu-for/llm-inference/ "Яка найкраща GPU для LLM inference?"), [найкраща GPU для ComfyUI і Flux](https://gpuwithcrypto.com/uk/best-gpu-for/comfyui-flux/ "Який найкращий хмарний GPU для ComfyUI, Stable Diffusion і Flux?"), [найкраща GPU для fine-tuning Llama 70B](https://gpuwithcrypto.com/uk/best-gpu-for/fine-tuning-llama-70b/ "Який GPU найкращий для дообучення Llama 70B (LoRA, QLoRA, повне)?").

## Запитання про L40S і A100

### Чи краща L40S за A100 для inference?

Для моделей, що вміщуються в 48 GB, і для FP8 або генерації зображень — так: у неї в 1,16 раза вищий пік dense BF16 і є FP8 Tensor Cores. Для більших моделей або декодування, обмеженого пропускною здатністю, лідирує A100 80GB з 80 GB і в 2,36 раза вищою пропускною здатністю (SXM). Це пікові показники NVIDIA, а не бенчмарки.

### Чи підходить L40S для fine-tuning?

Для LoRA на моделях 7B–8B і FLUX LoRA — так: вони вміщуються в 48 GB. QLoRA на моделі 70B потребує близько 52,5 GB за нашим правилом, що на межі для однієї L40S. Fine-tuning на кількох GPU працює через PCIe, бо в L40S немає NVLink.

### Скільки коштує L40S за годину порівняно з A100?

Станом на 29 жовтня 2026 року найнижчі ціни self-serve on-demand, які ми знайшли, були $0.97 для L40S і $1.09 для A100 80GB; медіани становили $1.67 і $2.23. GPUwithCrypto бере $0.82/година і $0.92/година.

### Чи підтримує L40S NVLink?

Ні. На сторінці NVIDIA про L40S зазначено «NVLink Support: No»; GPU спілкуються через PCIe Gen4 x16 на 64 GB/s у двонаправленому режимі. A100 80GB має NVLink на 600 GB/s.

### Чи можна орендувати L40S або A100 за криптовалюту?

Так. GPUwithCrypto орендує обидві за BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR, без ID і без картки. З 11 провайдерів, у яких була on-demand ціна на L40S станом на 29 жовтня 2026 року, 5 приймають криптовалюту: Massed Compute, RunPod (спершу KYC), Paperspace/DigitalOcean, Vultr і Spheron.

**Орендувати L40S або A100 за криптовалюту** L40S $0.82/година · A100 80GB $0.92/година · оплата за хвилину · без KYC. [Орендувати L40S](https://gpuwithcrypto.com/uk/gpu-prices/l40s/ "Скільки коштує L40S за годину?") · [Орендувати A100](https://gpuwithcrypto.com/uk/gpu-prices/a100/ "Скільки коштує A100 за годину?")

## Джерела

1. [GPU NVIDIA L40S](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/l40s/) — NVIDIA (read 2026-10-29)
2. [NVIDIA A100 Tensor Core GPU](https://www.nvidia.com/en-us/data-center/a100/) — NVIDIA (read 2026-10-29)
3. [NVIDIA A100 datasheet](https://www.nvidia.com/content/dam/en-zz/Solutions/Data-Center/a100/pdf/nvidia-a100-datasheet-nvidia-us-2188504-web.pdf) — NVIDIA (read 2026-10-29)
4. [Transformer Math 101](https://blog.eleuther.ai/transformer-math/) — EleutherAI (read 2026-10-29)
5. [QLoRA: Efficient Finetuning of Quantized LLMs](https://arxiv.org/abs/2305.14314) — arXiv (read 2026-10-29)
6. [LoRA: Low-Rank Adaptation of Large Language Models](https://arxiv.org/abs/2106.09685) — arXiv (read 2026-10-29)
7. [Картка моделі FLUX.1 [dev]](https://huggingface.co/black-forest-labs/FLUX.1-dev) — Black Forest Labs / Hugging Face (read 2026-10-29)
8. [Ціни Massed Compute](https://vm.massedcompute.com/pricing) — Massed Compute (read 2026-10-29)
9. [Ціни Thunder Compute](https://www.thundercompute.com/pricing) — Thunder Compute (read 2026-10-29)
10. [Публічний прайс-фід GPU Vast.ai](https://storage.googleapis.com/vast-public-gpu-pricing/gpu-pricing-public.json) — Vast.ai (read 2026-10-29)

---

GPUwithCrypto: GPUwithCrypto надає в оренду хмарні GPU (NVIDIA H100, H200, B200, A100, L40S, RTX 4090 та RTX 5090) за хвилину, оплата в криптовалюті без KYC; ціна кожного GPU щонайменше на 15% нижча за названий on-demand орієнтир, зчитаний 29 жовтня 2026 року.
