# RunPod vs Vast.ai: що дешевше та надійніше?

> RunPod vs Vast.ai: що дешевше та надійніше? H100 на Vast.ai від $1.73 проти $1.99 у RunPod; RunPod вимагає KYC для оплати криптовалютою. Жовтень 2026.

- URL: https://gpuwithcrypto.com/uk/compare/runpod-vs-vast-ai/
- Останнє оновлення: 2026-10-29
- Видавець: GPUwithCrypto (https://gpuwithcrypto.com)

RunPod і Vast.ai — це дві GPU-хмари, які порівнюють найчастіше. Обидві виставляють рахунок посекундно та приймають криптовалюту. Вони різняться тим, як формуються ціни, хто керує машинами та що відбувається, коли ви платите криптовалютою.

**Коротка відповідь — RunPod vs Vast.ai: що дешевше та надійніше?**

**RunPod vs Vast.ai:** Vast.ai дешевше; RunPod продає за фіксованими прайсовими цінами. Станом на 29 жовтня 2026 публічний прайс-фід Vast.ai показував H100 SXM від $1.73 за годину, проти $3.99 у Secure Cloud від RunPod і $2.69 у його Community Cloud. Щодо надійності різниця в моделі: Vast.ai — це маркетплейс хостів, RunPod продає два фіксовані цінові рівні. Обидві приймають криптовалюту; RunPod спершу вимагає KYC. **GPUwithCrypto** додає on-demand GPU за криптовалюту, без KYC.

## Чим RunPod і Vast.ai відрізняються на перший погляд?

З прайс-сторінок, платіжної документації та умов кожного провайдера, прочитаних 29 жовтня 2026. GPUwithCrypto публікує цю сторінку і показана третім стовпцем.

|  | RunPod | Vast.ai | GPUwithCrypto |
| --- | --- | --- | --- |
| Модель | Secure Cloud за прайсовими цінами RunPod; Community Cloud на машинах, розміщених спільнотою | Маркетплейс: хости виставляють пропозиції, ціна й обладнання різняться залежно від пропозиції | On-demand цілі GPU за однією погодинною ціною для кожної моделі |
| H100 від, за GPU-годину | $2.89 PCIe, $3.99 SXM (Secure); $1.99 PCIe, $2.69 SXM (Community) | $1.73 H100 SXM (найнижча пропозиція) | $2.32/годину |
| Оплата | Посекундно | Посекундно | Погодинно |
| Географія | 30+ регіонів | 40+ дата-центрів | Країна хоста показується до початку роботи |
| Довші терміни | Резервовані ціни через відділ продажів | Резервовані терміни на 1, 3 і 6 місяців, «до 50% знижки» | Передплачені блоки GPU-годин за тією ж ставкою |
| Оплата в криптовалюті | Так; Crypto.com згадано в її умовах, монети не перелічено | Так, через BitPay і Crypto.com | BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR |
| ID / KYC | KYC перед першою криптооплатою | Немає кроку з ID у її платіжній документації, FAQ чи умовах | Немає |
| Картка | Автооплата лише карткою; передплачені картки потребують $100 на депозит | У платіжному FAQ: кредит додається після верифікації кредитної картки та email | Без картки |
| Мінімум для старту | $10 | Не вказано | 1 USD |
| Повернення коштів | Кредити не повертаються і не виводяться | Повернення за витрачені кредити немає; кредити, куплені за криптовалюту, не повертаються | Години невдалого інстансу повертаються на ваш баланс; баланс не має терміну дії |
| Ліміт витрат | $80 за годину за замовчуванням, згодом підвищується | — | — |

*Ціни перевірено 29 жовтня 2026 р..*

«Немає кроку з ID» означає, що його не описано на сторінках, які ми читали, а не є обіцянкою. Платіжні процесори, як-от BitPay і Crypto.com, можуть проводити власні перевірки.

## Як співвідносяться ціни RunPod і Vast.ai у розрахунку на GPU?

За годину GPU, у USD, станом на 29 жовтня 2026 року. Ціни RunPod узято з його сторінки з цінами (заголовок 'Updated October 8, 2026'). Дані Vast.ai узято з публічного фіду цін Vast.ai (оновлено 29 жовтня 2026 року, 10:30 UTC): найдешевша пропозиція, яку можна орендувати, і медіанна пропозиція, які змішують on-demand та interruptible лістинги.

| GPU | RunPod Secure Cloud | RunPod Community Cloud | Найнижча пропозиція Vast.ai | Медіанна пропозиція Vast.ai | GPUwithCrypto |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| H100 SXM 80GB | $3.99 | $2.69 | $1.73 | $2.40 | $2.32/годину (H100 80GB) |
| H100 PCIe 80GB | $2.89 | $1.99 | $2.27 (1 пропозиція) | — | $2.32/годину (H100 80GB) |
| H200 141GB | $5.29 | $3.59 | $3.00 (NVL); $3.77 | $4.00 (NVL); $5.05 | $3.07/година |
| B200 | $7.99 | $5.98 | $7.50 | $8.75 | $4.61/година |
| A100 80GB | $1.79 | $1.19 PCIe, $1.39 SXM | $0.34 PCIe, $0.48 SXM | $0.68 PCIe, $0.80 SXM | $0.92/година |
| L40S 48GB | $1.09 | $0.79 | $0.33 | $0.73 | $0.82/година |
| RTX 4090 | $0.89 | $0.34 | $0.13 | $0.49 | $0.28/година |
| RTX 5090 | $1.19 | $0.69 | $0.39 | $0.73 | $0.42/година |

*Ціни перевірено 29 жовтня 2026 р..*

RunPod вказує одну ціну A100 80GB Secure Cloud для PCIe і SXM. Дані Vast.ai показано так, як їх опубліковано в публічному фіді цін Vast.ai, із зазначенням джерела. Ціни GPUwithCrypto є on-demand і кожна щонайменше на 15% нижча за названого on-demand референсу, зчитаного 29 жовтня 2026 року; GPUwithCrypto хости H100 є SXM або PCIe, і це видно до запуску.

## Що дешевше, RunPod чи Vast.ai?

Vast.ai, за його найнижчими пропозиціями. Його найдешевша пропозиція, яку можна орендувати, була нижчою за ціну RunPod Community Cloud для 6 із 8 GPU у таблиці; винятками були H100 PCIe і B200. Порівняно з RunPod Secure Cloud найнижча пропозиція Vast.ai була дешевшою для кожного GPU.

Медіанна пропозиція показує ближчу картину. Медіана Vast.ai все ще була нижчою за RunPod Community Cloud для H100 SXM, A100 і L40S. RunPod Community Cloud був дешевшим за медіану Vast.ai для H200, B200, RTX 4090 і RTX 5090.

Згідно з перевіркою цін GPUwithCrypto від 29 жовтня 2026 року, ціна RunPod $2.89 Secure Cloud H100 PCIe була другою найнижчою серед self-serve on-demand цін на H100 серед 16 провайдерів. Нижчою була лише ціна Massed Compute ($2.73). Повний рейтинг на сторінці [альтернатив RunPod](https://gpuwithcrypto.com/uk/alternatives/runpod/ "Які найкращі (дешевші) альтернативи RunPod?").

## Що надійніше, RunPod чи Vast.ai?

Ця сторінка не порівнює їх за надійністю: наше дослідження охоплює ціни, білінг, криптовалюту та правила щодо ID, а не виміряний uptime. Відрізняється модель:

- **RunPod Secure Cloud** — це on-demand рівень RunPod за фіксованою ціною зі списку. **Community Cloud** працює на машинах, розміщених спільнотою, за нижчою ціною.
- **Vast.ai** — це маркетплейс. Хости публікують пропозиції, і ціна та обладнання різняться залежно від пропозиції. Його фід цін не відокремлює on-demand від interruptible пропозицій, тож перевіряйте тип пропозиції перед довгим завданням.
- **Обидва** тарифікують час GPU посекундно. RunPod усе ще стягує плату за об'ємне сховище, поки pod зупинено ($0.20 за GB на місяць у простої, $0.10 під час роботи).

Якщо ви шукаєте відгуки про Vast.ai, зверніть увагу, що новини про VAST Data стосуються іншої компанії. Interruptible потужності пояснено в [що таке spot GPU](https://gpuwithcrypto.com/uk/what-is/spot-gpu/ "Що таке spot GPU і чи варто воно того?").

## Чи приймають RunPod і Vast.ai криптовалюту без KYC?

Обидва приймають криптовалюту, і лише RunPod документує крок KYC для неї. Документація RunPod щодо білінгу каже пройти будь-яку потрібну KYC-верифікацію перед першим криптоплатежем, а автоплатіж працює лише з картками. У його умовах названо Crypto.com як платіжного провайдера; монети не вказані.

Vast.ai приймає криптовалюту через BitPay і Crypto.com, а Coinbase Commerce згадується як legacy-опція. Він не повертає кошти за кредити, куплені криптовалютою. Його FAQ з білінгу каже, що кредит додається після верифікації кредитної картки та email; документація не уточнює, чи поповнення лише криптовалютою обходяться без картки.

Повні відповіді: [Чи приймає RunPod криптовалюту?](https://gpuwithcrypto.com/uk/does-runpod-accept-crypto/ "Чи приймає RunPod криптовалюту?") і [Чи приймає Vast.ai криптовалюту?](https://gpuwithcrypto.com/uk/does-vast-ai-accept-crypto/ "Чи приймає Vast.ai криптовалюту?").

## Для чого підходить кожен із них?

**RunPod** підходить командам, які хочуть фіксовану ціну зі списку, вибір між Secure і Community Cloud та посекундний білінг у 30+ регіонах. Ті, хто платить карткою, отримують автоплатіж. Він продає B200 on-demand за $7.99 (Secure) і $5.98 (Community).

**Vast.ai** підходить тим, хто шукає ціну і може вибрати та перевірити пропозицію. Він мав найнижчі пропозиції для більшості GPU і найширший вибір споживчих карток: 970 пропозицій RTX 5090, які можна орендувати, і 562 пропозиції RTX 4090 у своєму фіді станом на 29 жовтня 2026 року. Резервні терміни від 1 до 6 місяців дають знижку до 50%.

Обидва найкраще підходять для тих, хто платить карткою: автоплатіж RunPod працює лише з карткою, а FAQ з білінгу Vast.ai вимагає верифіковану картку.

## Де GPUwithCrypto місце між RunPod і Vast.ai?

**GPUwithCrypto** — це третій варіант для одного профілю: on-demand GPU, оплата криптовалютою, без KYC і без картки. Ціна кожного GPU щонайменше на 15% нижча за названий орієнтир: on-demand ціна того самого GPU у self-serve провайдера, зчитана 29 жовтня 2026 року (H100: Massed Compute за $2.73 за GPU-годину; орієнтир для кожного GPU вказано на його сторінці цін). Spot, переривні, маркетплейсні ціни та ціни за запитом не використовуються як орієнтири, і деякі з них нижчі. Ми не стверджуємо, що є найдешевшими для кожного GPU.

- **Проти RunPod:** наша ціна нижча за RunPod Secure Cloud для кожного GPU в таблиці. RunPod Community Cloud є нижчим за наш для H100 PCIe і L40S.
- **Проти Vast.ai:** найнижча пропозиція Vast.ai нижча за нашу для кожного GPU в таблиці, крім B200. Ми продаємо одну фіксовану on-demand ціну, а не пропозицію маркетплейсу.
- **Оплата:** BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR, від 1 USD, без ID, без селфі і без картки. Інстанси тарифікуються щохвилини за годинною ставкою, поки працюють, з GPU-годин, які ви купили для цього GPU. Зупинка інстансу одразу зупиняє списання.

Дивіться всі ціни на [сторінці з цінами](https://gpuwithcrypto.com/uk/pricing/ "Скільки коштує хмарний GPU за годину в GPUwithCrypto?") або порівняйте [GPU-хмари, що приймають криптовалюту](https://gpuwithcrypto.com/uk/rent-gpu-with-crypto/ "Які хмарні GPU-провайдери приймають крипту?").

## Запитання про RunPod і Vast.ai

### Чи Vast.ai дешевше за RunPod?

За його найнижчими пропозиціями — так: 29 жовтня 2026 року публічний фід цін Vast.ai показував H100 SXM від $1.73 проти $3.99 на RunPod Secure Cloud і $2.69 на Community Cloud. За медіанною пропозицією RunPod Community Cloud був дешевшим для H200, B200, RTX 4090 і RTX 5090.

### У чому різниця між RunPod Secure Cloud і Community Cloud?

Secure Cloud — це on-demand рівень RunPod за його ціною зі списку; Community Cloud працює на машинах, розміщених спільнотою, за нижчою ціною. Для H100 SXM 29 жовтня 2026 року це було $3.99 проти $2.69 за годину.

### Чи вимагає RunPod KYC для оплати криптовалютою?

Так, згідно з його документацією щодо білінгу, зчитаною 29 жовтня 2026 року: пройдіть будь-яку потрібну KYC-верифікацію перед першим криптоплатежем. Його автоплатіж працює лише з картками. GPUwithCrypto приймає криптовалюту без KYC.

### Чи повертає Vast.ai криптоплатежі?

Ні. Довідка Vast.ai щодо білінгу каже, що він не повертає кошти за кредити, куплені криптовалютою, а витрачені кредити не повертаються ніколи. Невитрачені кредити, куплені іншим способом, можна повернути на розсуд Vast.ai згідно з його умовами.

### Чи тарифікують RunPod і Vast.ai посекундно?

Так, обидва тарифікують час GPU посекундно. RunPod також стягує плату за об'ємне сховище, поки pod зупинено. GPUwithCrypto тарифікує щохвилинно, поки інстанс працює.

## Джерела

1. [Ціни RunPod](https://www.runpod.io/pricing) — RunPod (read 2026-10-29)
2. [Billing-інформація RunPod](https://docs.runpod.io/references/billing-information) — RunPod (read 2026-10-29)
3. [Умови надання послуг RunPod](https://www.runpod.io/legal/terms-of-service) — RunPod (read 2026-10-29)
4. [Публічний прайс-фід GPU Vast.ai](https://storage.googleapis.com/vast-public-gpu-pricing/gpu-pricing-public.json) — Vast.ai (read 2026-10-29)
5. [Ціни Vast.ai](https://vast.ai/pricing) — Vast.ai (read 2026-10-29)
6. [Billing-довідка Vast.ai](https://docs.vast.ai/documentation/reference/billing) — Vast.ai (read 2026-10-29)
7. [Billing FAQ Vast.ai](https://docs.vast.ai/guides/reference/faq/billing.md) — Vast.ai (read 2026-10-29)
8. [Умови надання послуг Vast.ai](https://vast.ai/terms) — Vast.ai (read 2026-10-29)
9. [Ціни Massed Compute](https://vm.massedcompute.com/pricing) — Massed Compute (read 2026-10-29)

---

GPUwithCrypto: GPUwithCrypto надає в оренду хмарні GPU (NVIDIA H100, H200, B200, A100, L40S, RTX 4090 та RTX 5090) за хвилину, оплата в криптовалюті без KYC; ціна кожного GPU щонайменше на 15% нижча за названий on-demand орієнтир, зчитаний 29 жовтня 2026 року.
