Zonder KYC · geen ID, geen kaart. Betalen met crypto: BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC
Taal: Nederlands
Huur een GPU

Vergelijking van aanbieders · gepubliceerd door GPUwithCrypto, een concurrent van beide · gecontroleerd op 29 oktober 2026

RunPod vs Vast.ai: welke is goedkoper en betrouwbaarder?

RunPod en Vast.ai zijn de twee GPU-clouds die mensen het meest vergelijken. Beide rekenen per seconde af en accepteren crypto. Ze verschillen in hoe prijzen worden bepaald, wie de machines beheert en wat er gebeurt als je met crypto betaalt.

Laatst bijgewerkt: · 8 min leestijd

Kort antwoord

RunPod vs Vast.ai: welke is goedkoper en betrouwbaarder?

RunPod vs Vast.ai: Vast.ai is goedkoper; RunPod verkoopt vaste lijstprijzen. Op 29 oktober 2026 toonde de openbare prijsfeed van Vast.ai een H100 SXM vanaf $1.73 per uur, tegen $3.99 op RunPod's Secure Cloud en $2.69 op zijn Community Cloud. Op het gebied van betrouwbaarheid zit het verschil in het model: Vast.ai is een marktplaats van hosts, RunPod verkoopt twee tiers met vaste prijs. Beide accepteren crypto; RunPod vraagt eerst om KYC. GPUwithCrypto voegt on-demand GPU's toe voor crypto, zonder KYC.

Hoe verschillen RunPod en Vast.ai in één oogopslag?

Van de prijspagina, factureringsdocumentatie en voorwaarden van elke aanbieder, gelezen op 29 oktober 2026. GPUwithCrypto publiceert deze pagina en staat als derde kolom.

RunPodVast.aiGPUwithCrypto
ModelSecure Cloud tegen RunPod-lijstprijzen; Community Cloud op door de community beheerde machinesMarktplaats: hosts zetten aanbiedingen online, prijs en hardware verschillen per aanbiedingOn-demand volledige GPU's tegen één uurprijs per model
H100 vanaf, per GPU-uur$2.89 PCIe, $3.99 SXM (Secure); $1.99 PCIe, $2.69 SXM (Community)$1.73 H100 SXM (laagste aanbieding)$2.32/uur
FactureringPer secondePer secondePer minuut
Voetafdruk30+ regio's40+ datacentersHostland getoond voordat je begint
Langere termijnenGereserveerde prijzen via salesGereserveerde termijnen van 1, 3 en 6 maanden, 'tot 50% korting'Vooraf betaalde blokken GPU-uren tegen hetzelfde tarief
Betaalt met cryptoJa; Crypto.com genoemd in de voorwaarden, coins niet vermeldJa, via BitPay en Crypto.comBTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC
ID / KYCKYC vóór de eerste cryptobetalingGeen ID-stap in de factureringsdocumentatie, FAQ of voorwaardenGeen
KaartAuto-pay is alleen met kaart; prepaidkaarten vereisen $100 per stortingFacturerings-FAQ: saldo wordt toegevoegd nadat een creditcard en een e-mailadres zijn geverifieerdGeen kaart
Minimum om te starten$10Niet vermeldUS$ 25
TerugbetalingenCredits niet terugbetaalbaar en niet opneembaarGeen terugbetaling van bestede credits; credits gekocht met crypto worden niet terugbetaaldUren van een mislukte instantie gaan terug naar je saldo; saldo verloopt nooit
BestedingslimietStandaard $80 per uur, na verloop van tijd verhoogd——

Prijzen gecontroleerd op

'Geen ID-stap' betekent dat er geen wordt beschreven in de pagina's die we hebben gelezen, geen belofte. Betaalprocessors zoals BitPay en Crypto.com kunnen hun eigen controles uitvoeren.

Hoe verhouden de prijzen van RunPod en Vast.ai zich per GPU?

Per GPU-uur, USD, gelezen op 29 oktober 2026. RunPod-prijzen komen van de prijspagina (kop 'Updated October 8, 2026'). Vast.ai-cijfers komen uit de openbare prijsfeed van Vast.ai (bijgewerkt 29 oktober 2026, 10:30 UTC): het goedkoopste huurbare aanbod en het mediane aanbod, die on-demand en interruptible listings door elkaar mengen.

GPURunPod Secure CloudRunPod Community CloudLaagste aanbod op Vast.aiVast.ai mediaan aanbodGPUwithCrypto
H100 SXM 80GB$3.99$2.69$1.73$2.40$2.32/uur (H100 80GB)
H100 PCIe 80GB$2.89$1.99$2,27 (1 aanbod)—$2.32/uur (H100 80GB)
H200 141GB$5.29$3.59$3,00 (NVL); $3,77$4,00 (NVL); $5,05$3,07/uur
B200$7.99$5.98$7.50$8.75$4,61/uur
A100 80GB$1.79$1,19 PCIe, $1,39 SXM$0,34 PCIe, $0,48 SXM$0,68 PCIe, $0,80 SXM$0,92/uur
L40S 48GB$1.09$0.79$0.33$0.73$0,82/uur
RTX 4090$0.89$0.34$0.13$0.49$0,28/uur
RTX 5090$1.19$0.69$0.39$0.73$0,42/uur

Prijzen gecontroleerd op

RunPod noemt één A100 80GB Secure Cloud-prijs voor PCIe en SXM. Vast.ai-cijfers worden weergegeven zoals gepubliceerd in de openbare prijsfeed van Vast.ai, met bronvermelding. GPUwithCrypto-prijzen zijn on-demand, elk minstens 15% onder een genoemde on-demand referentie gelezen op 29 oktober 2026; GPUwithCrypto H100-hosts zijn SXM of PCIe, getoond voordat je begint.

Wat is goedkoper, RunPod of Vast.ai?

Vast.ai, op zijn laagste aanbiedingen. Het goedkoopste huurbare aanbod lag onder de Community Cloud-prijs van RunPod voor 6 van de 8 GPU's in de tabel; de uitzonderingen waren de H100 PCIe en de B200. Vergeleken met de Secure Cloud van RunPod was het laagste aanbod van Vast.ai goedkoper voor elke GPU.

Het mediane aanbod vertelt een genuanceerder verhaal. De mediaan van Vast.ai lag nog steeds onder de Community Cloud van RunPod voor de H100 SXM, de A100 en de L40S. De Community Cloud van RunPod was goedkoper dan de mediaan van Vast.ai voor de H200, de B200, de RTX 4090 en de RTX 5090.

Volgens de prijscheck van GPUwithCrypto van 29 oktober 2026 was de Secure Cloud H100 PCIe van RunPod van $2,89 de op een na laagste self-serve on-demand H100-prijs onder 16 providers. Alleen Massed Compute ($2,73) was lager. De volledige ranglijst staat op de pagina RunPod-alternatieven.

Wat is betrouwbaarder, RunPod of Vast.ai?

Deze pagina rangschikt ze niet op betrouwbaarheid: ons onderzoek gaat over prijzen, facturering, crypto en ID-regels, niet over gemeten uptime. Wat verschilt, is het model:

  • RunPod Secure Cloud is de on-demand tier van RunPod tegen een vaste lijstprijs. Community Cloud draait op door de community gehoste machines tegen een lagere prijs.
  • Vast.ai is een marktplaats. Hosts plaatsen aanbiedingen, en prijs en hardware verschillen per aanbod. De prijsfeed maakt geen onderscheid tussen on-demand en interruptible aanbiedingen, dus controleer het aanbodtype voordat je een lange job start.
  • Beide factureren GPU-tijd per seconde. RunPod rekent nog wel volumestorage terwijl een pod is gestopt ($0,20 per GB per maand inactief, $0,10 tijdens draaien).

Als je naar Vast.ai-reviews zoekt, let op dat nieuws over VAST Data over een ander bedrijf gaat. Interruptible capaciteit wordt uitgelegd in wat is een spot-GPU.

Accepteren RunPod en Vast.ai crypto zonder KYC?

Beide accepteren crypto, en alleen RunPod documenteert daarvoor een KYC-stap. De factureringsdocumentatie van RunPod zegt dat je eventueel vereiste KYC-verificatie moet afronden vóór je eerste cryptobetaling, en de auto-pay werkt alleen met kaarten. De voorwaarden noemen Crypto.com als betaalprovider; de coins worden niet vermeld.

Vast.ai accepteert crypto via BitPay en Crypto.com, met Coinbase Commerce genoemd als legacy-optie. Het restitueert geen credits die met crypto zijn gekocht. De billing-FAQ zegt dat credit wordt toegevoegd nadat een creditcard en een e-mailadres zijn geverifieerd; de documentatie zegt niet of crypto-only opwaarderingen de kaart overslaan.

Volledige antwoorden: Accepteert RunPod crypto? en Accepteert Vast.ai crypto?.

Waar is elk van de twee goed voor?

RunPod past bij teams die een vaste lijstprijs willen, een keuze tussen Secure en Community Cloud, en facturering per seconde in 30+ regio's. Kaartbetalers krijgen auto-pay. Het verkoopt B200's on-demand voor $7,99 (Secure) en $5,98 (Community).

Vast.ai past bij prijsjagers die een aanbod kunnen kiezen en beoordelen. Het had de laagste aanbiedingen voor de meeste GPU's en de breedste keuze in consumentenkaarten: 970 huurbare RTX 5090-aanbiedingen en 562 RTX 4090-aanbiedingen in de feed op 29 oktober 2026. Gereserveerde termijnen van 1 tot 6 maanden gaan tot 50% korting.

Beide passen het best bij kaartbetalers: de auto-pay van RunPod is alleen voor kaarten, en de billing-FAQ van Vast.ai vraagt om een geverifieerde kaart.

Waar past GPUwithCrypto tussen RunPod en Vast.ai?

GPUwithCrypto is een derde optie voor één profiel: on-demand GPU's, betaald met crypto, zonder KYC en zonder kaart. Elke GPU is minstens 15% goedkoper dan een met naam genoemde referentie: de on-demand prijs van dezelfde GPU bij een self-serve provider, gelezen op 29 oktober 2026 (H100: Massed Compute tegen $2.73 per GPU-uur; de referentie van elke GPU staat op de prijspagina). Spot-, onderbreekbare, marktplaats- en contact-sales-prijzen worden niet als referentie gebruikt, en sommige daarvan zijn lager. We beweren niet voor elke GPU de goedkoopste te zijn.

  • Vergeleken met RunPod: onze prijs ligt onder de Secure Cloud van RunPod voor elke GPU in de tabel. De Community Cloud van RunPod ligt lager dan de onze voor de H100 PCIe en de L40S.
  • Vergeleken met Vast.ai: het laagste aanbod van Vast.ai ligt lager dan het onze voor elke GPU in de tabel behalve de B200. Wij verkopen één vaste on-demand prijs, geen marktplaatsaanbod.
  • Betaling: BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, vanaf US$ 25, zonder ID, zonder selfie en zonder kaart. Instances worden per minuut gefactureerd tegen het uurtarief terwijl ze draaien, uit de GPU-uren die je voor die GPU hebt gekocht. Een instance stoppen stopt de kosten direct.

Bekijk elke prijs op de prijspagina, of vergelijk de GPU-clouds die crypto accepteren.

Vragen over RunPod en Vast.ai

Is Vast.ai goedkoper dan RunPod?

Op zijn laagste aanbiedingen, ja: op 29 oktober 2026 toonde de openbare prijsfeed van Vast.ai een H100 SXM vanaf $1,73, tegen $3,99 op RunPod Secure Cloud en $2,69 op Community Cloud. Bij het mediane aanbod was de Community Cloud van RunPod goedkoper voor de H200, B200, RTX 4090 en RTX 5090.

Wat is het verschil tussen RunPod Secure Cloud en Community Cloud?

Secure Cloud is de on-demand tier van RunPod tegen de lijstprijs; Community Cloud draait op door de community gehoste machines tegen een lagere prijs. Voor een H100 SXM op 29 oktober 2026 was dat $3,99 tegen $2,69 per uur.

Vereist RunPod KYC om met crypto te betalen?

Ja, volgens de factureringsdocumentatie gelezen op 29 oktober 2026: rond eventueel vereiste KYC-verificatie af vóór je eerste cryptobetaling. De auto-pay werkt alleen met kaarten. GPUwithCrypto accepteert crypto zonder KYC.

Restitueert Vast.ai cryptobetalingen?

Nee. De billing-referentie van Vast.ai zegt dat het geen credits restitueert die met crypto zijn gekocht, en bestede credits worden nooit gerestitueerd. Onbestede credits die op een andere manier zijn gekocht, kunnen naar goeddunken van Vast.ai worden gerestitueerd, volgens de voorwaarden.

Factureren RunPod en Vast.ai per seconde?

Ja, beide factureren GPU-tijd per seconde. RunPod rekent ook volumestorage terwijl een pod is gestopt. GPUwithCrypto factureert per minuut terwijl een instance draait.

Bronnen (9)
  1. RunPod-prijzen runpod.io/pricing — RunPod (read 2026-10-29)
  2. RunPod-billinginformatie docs.runpod.io/references/billing-information — RunPod (read 2026-10-29)
  3. Servicevoorwaarden van RunPod runpod.io/legal/terms-of-service — RunPod (read 2026-10-29)
  4. Openbare GPU-prijsfeed van Vast.ai — Vast.ai (read 2026-10-29)
  5. Vast.ai-prijzen vast.ai/pricing — Vast.ai (read 2026-10-29)
  6. Vast.ai-factureringsreferentie docs.vast.ai/documentation/reference/billing — Vast.ai (read 2026-10-29)
  7. Billing-FAQ van Vast.ai docs.vast.ai/guides/reference/faq/billing.md — Vast.ai (read 2026-10-29)
  8. Servicevoorwaarden van Vast.ai vast.ai/terms — Vast.ai (read 2026-10-29)
  9. Massed Compute-prijzen vm.massedcompute.com/pricing — Massed Compute (read 2026-10-29)

H100 vanaf $2.32/uur · zonder KYC

Huur een GPU