Коротка відповідь
RTX 5090 vs H100 для AI: коли дешевої картки достатньо?
RTX 5090 vs H100 для AI: дешевої картки достатньо, коли ваша модель, контекст і батч вміщуються в 32 GB: inference LLM 7B–8B і LoRA, генерація зображень SDXL і FLUX. Орендуйте H100 для моделей 70B, тренування з NVLink або будь-чого понад 32 GB. Станом на 29 жовтня 2026 року H100 коштувала в 5,5 раза дорожче за годину за найнижчими on-demand цінами, які ми знайшли. GPUwithCrypto орендує RTX 5090 за $0.42/година, з оплатою в криптовалюті, без KYC.
Як порівнюються характеристики RTX 5090 і H100?
Офіційні дані NVIDIA, прочитані 29 жовтня 2026 року. Показники Tensor — це dense пікові TFLOPS. Картки GeForce мають дві швидкості Tensor; у таблиці використовується FP32 accumulate — швидкість, яку використовують ядра змішаного навчання та inference FP8. Пікові показники — це не бенчмарки.
| Характеристика | GeForce RTX 5090 | H100 SXM | H100 PCIe |
|---|---|---|---|
| Архітектура | Blackwell | Hopper | Hopper |
| Пам'ять | 32 GB GDDR7 | 80 GB HBM3 | 80 GB HBM2e |
| Пропускна здатність пам'яті | 1 792 GB/s | 3,350 GB/s | 2,000 GB/s |
| FP16 / BF16 Tensor, dense | 209,5 TFLOPS | 989.5 TFLOPS (d) | — |
| FP8 Tensor, dense | 419 TFLOPS | 1,979 TFLOPS (d) | — |
| FP4 Tensor, dense | 1 676 TFLOPS | — | — |
| NVLink | Не вказано NVIDIA | 900 GB/s | 600 GB/s (міст) |
| PCIe | Gen5 | Gen5 | Gen5 |
| Максимальна потужність | 575 W (загальна графічна потужність) | 700 W | 350 W |
| Запуск | 2025 | 2022 | 2022 |
(d) = NVIDIA публікує значення Tensor для H100 лише зі sparsity; dense = ÷ 2. З FP16 accumulate RTX 5090 подвоюється (FP16 419, FP8 838 TFLOPS dense). «3 352 AI TOPS» NVIDIA для 5090 — це sparse FP4. Жодна поточна офіційна сторінка не подає значення Tensor для H100 PCIe як dense чи sparse.
Наскільки H100 швидша за RTX 5090?
На піку H100 SXM виконує в 4,72 раза більше dense BF16 і FP8 обчислень, ніж RTX 5090 (989,5 проти 209,5 і 1 979 проти 419 TFLOPS). У неї в 1,87 раза вища пропускна здатність пам'яті (3 350 проти 1 792 GB/s) і в 2,5 раза більше пам'яті. Це пікові показники NVIDIA, а не бенчмарки.
У RTX 5090 є одна перевага: FP4 Tensor Cores (1 676 TFLOPS dense), яких немає в Hopper. Вони допомагають лише з моделями, квантованими до FP4.
Розрив у ціні більший за розрив в обчисленнях. За найнижчими on-demand цінами, які ми знайшли, H100 коштувала в 5,46 раза дорожче за годину ($2.73 ÷ $0.50); за медіаною — в 4,95 раза ($4.16 ÷ $0.84). На долар RTX 5090 дає на 16% більше пікових BF16 обчислень за найнижчими цінами (419 проти 362 TFLOPS на $/годину) і на 5% більше за медіаною.
Які моделі вміщуються в 32 GB, а які потребують H100?
Практичне правило для inference: пам'ять ≈ параметри (мільярди) × байтів на параметр × 1,2, де 2 байти для BF16, 1 для FP8 і 0,5 для 4-bit (EleutherAI). Довгі контексти додають KV cache: 128 KiB на токен для Llama 3.1 8B у BF16. Формула: посібник з VRAM.
| Модель і завдання | Потрібна пам'ять | RTX 5090 32GB | H100 80GB |
|---|---|---|---|
| SDXL 1.0 base, FP16 | 7 GB ваг | 1 GPU | 1 GPU |
| FLUX.1 [dev], FP8 | 12 GB ваг | 1 GPU | 1 GPU |
| FLUX.1 [dev], BF16 | 24 GB ваг + текстові енкодери | 1 GPU, енкодери вивантажено на CPU | 1 GPU |
| FLUX.1 [dev], файнтюнінг LoRA | 28.8 GB | 1 GPU, впритул | 1 GPU |
| Mistral 7B, BF16 | 17.5 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 8B, BF16 | 19.2 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 8B, файнтюнінг LoRA | 19.2 GB | 1 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 8B, BF16 + один контекст на 128K токенів | 16 + 17.2 = 33.2 GB | Лише з FP8 KV-кешем (≈ 24.6 GB) | 1 GPU |
| Llama 3.1 70B, 4-біт | 42 GB | 2 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 70B, fine-tune QLoRA | 52.5 GB | 2 GPU | 1 GPU |
| Llama 3.1 70B, FP8 | 84 GB | 3 GPU | 2 GPU |
Naive fit = кількість карток, сумарна пам'ять яких вміщує оцінку; він ігнорує накладні витрати кількох GPU та пам'ять, зарезервовану драйвером. Пайплайни FLUX.1 також завантажують T5-XXL, CLIP-L і VAE (не входять до 12B); їх можна вивантажувати на CPU між кроками. FP8 KV-кеш удвічі зменшує розмір кешу. Планування LoRA = 2 байти на параметр × 1.2; QLoRA ≈ 0.75 GB на мільярд параметрів.
Скільки коштують RTX 5090 і H100 за годину?
За GPU-годину, USD. «Lowest» і «median» — це self-serve on-demand прайс-листи з перевірки цін GPUwithCrypto від 29 жовтня 2026 року; spot- і marketplace-ціни виключено. Vast.ai — це marketplace, показаний окремо. Усі GPU: ціни.
| GPU | GPUwithCrypto | Найнижча on-demand ціна в інших | Медіанна on-demand | Перевірено провайдерів | Найнижча пропозиція Vast.ai |
|---|---|---|---|---|---|
| RTX 5090 32GB | $0.42/година | $0.50 (Salad, High Priority) | $0.84 | 3 | $0.39 |
| H100 80GB | $2.32/годину | $2.73 (Massed Compute) | $4.16 | 16 | $1.73 (H100 SXM) |
Ціни перевірено
Salad підвищує ціну RTX 5090 High Priority до $0.60 з 1 листопада 2026 року, згідно з її власним повідомленням про зміну цін. Три провайдери RTX 5090 — це Salad, Spheron ($0.84) і RunPod ($1.19). Дані Vast.ai: публічний прайс-фід Vast.ai, найдешевша пропозиція в оренду станом на 29 жовтня 2026 року.
Скільки коштує гігабайт VRAM за годину на кожній?
Згідно з перевіркою цін GPUwithCrypto від 29 жовтня 2026 року, гігабайт пам'яті RTX 5090 коштує на 54% менше за годину, ніж гігабайт пам'яті H100. Розрахунок: ціна за годину ÷ GB:
- RTX 5090: 1.56 цента за GB-годину за найнижчою ціною on-demand ($0.50 ÷ 32), 2.63 цента за медіаною ($0.84 ÷ 32).
- H100: 3.41 цента за GB-годину за найнижчою ціною ($2.73 ÷ 80), 5.20 цента за медіаною ($4.16 ÷ 80).
За медіаною RTX 5090 коштує приблизно вдвічі менше за GB. У GPUwithCrypto той самий поділ дає $0.013 і $0.029, причому кожен GPU оцінено щонайменше на 15% нижче за його названий орієнтир on-demand. Підстава: ви не можете купити більше ніж 32 GB на одній 5090.
Скільки коштує одне завдання на RTX 5090 проти H100?
Для завдання, що вміщується в 32 GB, RTX 5090 коштує менше, навіть якщо H100 досягає повної переваги за піковою продуктивністю. H100 у 4.72 раза швидший за піком, але коштує у 5.46 раза більше за годину за найнижчими цінами і у 4.95 раза більше за медіаною. Обидві наші ціни щонайменше на 15% нижчі за їхні названі орієнтири ($0.50 і $2.73), тож співвідношення в GPUwithCrypto приблизно таке саме.
Розрахунковий приклад (припущення, не бенчмарк): запуск FLUX LoRA або пакет зображень триває 10 годин на одній RTX 5090. На H100 SXM це 2.1 години за повного математичного співвідношення 4.72×, або 5.3 години за співвідношення пропускної здатності 1.87×.
Вартість того самого завдання (припущено 10 годин RTX 5090)
| Цінова база | RTX 5090, 10 год | H100, 2.1 год (у 4.72× швидше) | H100, 5.3 год (у 1.87× швидше) |
|---|---|---|---|
| GPUwithCrypto | 4,20 USD | $4.87 | $12.30 |
| Найнижча on-demand ціна в інших | $5.00 | $5.73 | $14.47 |
| Медіанна on-demand | $8.40 | $8.74 | $22.05 |
Ціни перевірено
Години — це припущення; співвідношення швидкості — пікові показники NVIDIA (H100 SXM). З 1 листопада 2026 року ціна Salad $0.60 за RTX 5090 знижує співвідношення за найнижчою ціною до 4.55, нижче за пікове співвідношення 4.72.
Коли мені потрібен саме H100?
Орендуйте H100, коли дешева картка вичерпує пам'ять або зв'язки між GPU:
- Моделі понад 32 GB на одному GPU: Llama 3.1 70B у 4-біт (42 GB), QLoRA на 70B (52.5 GB), моделі 8B із довгими контекстами в BF16-кеші.
- Тренування на кількох GPU: H100 SXM NVLink працює на 900 GB/s. Сторінка NVIDIA про RTX 5090 не згадує NVLink, тож плануйте роботу на кількох GPU через PCIe Gen5.
- Сервінг або тренування з великими пакетами під дедлайн: у 4.72 раза більша пікова математична продуктивність.
Орендуйте RTX 5090 для ComfyUI, SDXL, FLUX, відеомоделей, що вміщуються в 32 GB, чат-моделей 7B–8B і запусків LoRA. Дивіться найкращий GPU для ComfyUI і Flux. Для 80 GB за нижчою ціною, ніж H100, читайте H100 vs A100.
Питання про RTX 5090 і H100
Чи хороша RTX 5090 для AI?
Так, для роботи, що вміщується в 32 GB: інференс LLM 7B–8B і LoRA, генерація зображень SDXL і FLUX. Вона має 209.5 dense BF16 TFLOPS, 419 dense FP8 TFLOPS і FP4 Tensor Cores, приблизно за п'яту частину погодинної ціни H100 станом на 29 жовтня 2026 року.
Чи може RTX 5090 запустити Llama 3.1 70B?
Не на одній картці. У 4-біт їй потрібно близько 42 GB, тобто дві RTX 5090; у FP8 — близько 84 GB, тобто три. Одна H100 80GB запускає 4-біт версію.
Чи швидша RTX 5090 за H100?
Ні. Пікові показники NVIDIA дають H100 SXM у 4.72 раза більшу dense BF16 і FP8 математичну продуктивність і у 1.87 раза більшу пропускну здатність. 5090 має FP4 Tensor Cores, яких немає в H100, і коштує значно менше за годину.
Скільки коштує оренда RTX 5090 за годину?
Станом на 29 жовтня 2026 року найнижча знайдена нами ціна self-serve on-demand була $0.50 (Salad, зростає до $0.60 з 1 листопада), а медіана серед 3 провайдерів — $0.84. Публічний прайс-фід Vast.ai показував найнижчу пропозицію на маркетплейсі $0.39. GPUwithCrypto бере $0.42/година.
Чи можна орендувати RTX 5090 за криптовалюту?
Так. GPUwithCrypto орендує її за BTC, USDT, USDC, ETH, SOL, LTC, XMR, без KYC і без картки. Три інші провайдери з ціною on-demand на RTX 5090 також приймають криптовалюту: Salad, Spheron і RunPod, який вимагає KYC перед першим платежем у криптовалюті.
Орендуйте RTX 5090 або H100 за криптовалюту
RTX 5090 $0.42/година · H100 $2.32/годину · оплата за хвилину · без KYC.
Джерела (11)
- NVIDIA GeForce RTX 5090 — NVIDIA (read 2026-10-29)
- Технічний огляд архітектури GPU NVIDIA RTX Blackwell — NVIDIA (read 2026-10-29)
- NVIDIA H100 Tensor Core GPU — NVIDIA (read 2026-10-29)
- NVIDIA H100 PCIe product brief (PB-11133-001) — NVIDIA (read 2026-10-29)
- Transformer Math 101 — EleutherAI (read 2026-10-29)
- The Llama 3 Herd of Models (Таблиця 3) — arXiv (read 2026-10-29)
- Картка моделі FLUX.1 [dev] — Black Forest Labs / Hugging Face (read 2026-10-29)
- Анонс SDXL 1.0 — Stability AI (read 2026-10-29)
- Зміни цін SaladCloud, листопад 2026 blog.salad.com/saladcloud-price-changes-november-2026 — Salad (read 2026-10-29)
- Ціни Massed Compute vm.massedcompute.com/pricing — Massed Compute (read 2026-10-29)
- Публічний прайс-фід GPU Vast.ai — Vast.ai (read 2026-10-29)